Незважаючи на щорічну лібералізацію бізнесу та можливість спрощеного ведення документації, багато українських підприємців не мають знань про бухгалтерський та податковий облік. Ці знання стануть у нагоді від початку ведення діяльності: наприклад, під час заснування фірми важливо вибрати правильну систему оподаткування, і навіть коректно заповнити всю первинну документацію.
В іншому випадку податки буквально «з’їдять» більшу частину дивідендів. Набагато гірше, якщо це станеться після розширення чи реорганізації бізнесу. Проект, що здавався прибутковим, може перетворити засновника на «дійну корову», змушуючи регулярно докапіталізувати бізнес ззовні. Чи потрібні такі витрати бізнесмену? Відповідь очевидна.
Види оподаткування в Україні: правильний вибір стане запорукою успішного бізнесу!
У 2017 році підприємці України (йдеться і про ФОП, і про юр. осіб) можуть обирати із двох систем оподаткування: загальної та спрощеної.
Сплата податків та зборів на загальній системі мають на увазі такі умови:
- податок із доходів від ведення бізнесу – 18 %;
- єдиний соціальний внесок (ЕСВ, окремо від податку на доходи) – 22 %;
- відсутність обмежень щодо обсягів реалізації, штату співробітників, виду діяльності.Якщо підприємець обирає спрощену систему оподаткування, то «правила гри» такі:
- фіксована сума податку – 10 або 20% від мінімальної зарплати в Україні;
- ЄСВ також фіксовано – 22 % від мінімальної заробітної плати;
- для зручності підприємця ведеться простий облік доходів та витрат.За будь-якого з варіантів оподаткування законодавство зобов’язує бізнесмена вести книгу обліку доходів. Можна вдатися до послуг штатного бухгалтера, проте на початковому етапі бізнесу ці витрати «по кишені» не кожному.
Не варто забувати і про щорічні поправки до Закону – так, при виявленні більшості порушень, співробітники ДФС можуть покарати підприємця, перевівши його зі спрощеної на загальну систему доходів.
Сучасний бізнес вимагає від власника фундаментальних знань у галузі бухобліку та оподаткування. Ці навички стануть у пригоді на всіх етапах – від вибору системи оподаткування до грамотного проведення розрахунків.
Найкращий спосіб отримати необхідні знання – курси бухгалтерського обліку з нуля від компанії ACG!