» Новини » Наймані працівники у підприємця-ФОП: нові правила укладання трудових договорів

Наймані працівники у підприємця-ФОП: нові правила укладання трудових договорів

Як відомо, працівник не може розпочати виконання трудових зобов’язань без укладання договору. Незважаючи на те, що з 2015 року законодавство не зобов’язує роботодавців реєструвати договори у службі зайнятості України, багато підприємців не знають, як правильно заповнювати договори.

Наймані працівники у підприємця-ФОП: нові правила укладання трудових договорів Звичайно, диплом бухгалтера для «правильного» ведення бізнесу мати не обов’язково. Але отримання фундаментальних знань у галузі бухобліку та оподаткування підвищить ефективність вашої роботи загалом. Наприклад, ви зможете самостійно приймати рішення про зарахування чи звільнення працівників, що дозволить заощадити на послугах штатних кадровиків чи бухгалтерів.

Швидкий та ефективний спосіб отримати потрібні для бізнесу навички та знання – записатися на курси бухобліку для фізичних осіб – підприємців від компанії ACG! За 16 годин занять, насичених усіма необхідними знаннями, ви розберетеся у всіх нюансах бухгалтерського та податкового обліку підприємств, а також отримаєте гарні прикладні навички, які допоможуть зробити ваш бізнес більш ефективним.

Головні пункти, в яких необхідно розбиратися, це не тільки вибір системи оподаткування для ФОП, а й основи роботи з первинною документацією, нові стандарти заповнення, зберігання та внесення правок, звіти до ДФС та інші структури – порядок їх складання та подання, а також облік праці найманих співробітників на підприємстві – зарплати, трудові договори.

Після складання документації слід повідомити фіскальну службу про прийом нового працівника працювати. Відповідна постанова Кабінету міністрів змінила форму подання заяви до ДФС – вона може бути складена в електронній формі або продубльована на папері разом з електронною копією. Звичайне паперове повідомлення можна подавати лише у разі прийому працювати п’яти і більше співробітників. Нюансів багато, і потрібно знати їх усі.

До повідомлення нового зразка про співробітника вносяться такі дані:

  • реєстраційний номер картки підприємця;
  • ПІБ співробітника(ів);
  • відповідні номери облікових карток найманого працівника;
  • номер та дата указу (розпорядження) про прийом до штату компанії;
  • дата початку трудового договору.

Якщо на підприємстві є бухгалтерія та відділ кадрів – оформленням документації підприємцю не потрібно займатися. Проте бізнесмени-ФОП нерідко не мають змоги наймати штатних бухгалтерів – і в такому разі без уміння коректно заповнити документи на співробітника не обійтися! А тому – записуйтесь на курси для фізичних осіб – підприємців від ACG та будьте в курсі всіх нюансів!